Výměnný pobyt dětí  Oslavany -Vir (HR)

 

Zima 2023

Po koronavirové pauze se uskutečnil 11. zimní výměnný pobyt oslavanských a virských dětí v Jeseníkách, který organizoval jako tradičně Dům dětí a mládeže Oslavany. Opět v krásném prostředí hotelu Skiland v Ostružné. Od 2.ledna do 8. ledna 2023.

Jeli jsme znovu s našimi kamarády z Viru na lyžování. Část dětí už se znala z minulých let, takže vše proběhlo v příjemné atmosféře s podobnou organizací jako před koronavirem.

V pondělí ráno příjezd z Viru do Oslavan, potom vybavení lyžařskou výzbrojí z DDM, oběd v školní jídelně a pak už vzhůru do hor, do hotelu Skiland v Ostružné.

Všichni se pustili do učení nebo zdokonalování v lyžování nebo snowboardingu. Někteří využívali tažné lano v Ostružné , ale většina jezdila autobusem do nedaleké Branné, kde byl zasněžený svah a sedačková lanovka. Na konci se nám podařilo i uspořádat závod v obřím slalomu.

Podívali jsme se letos do Olomouce a navštívili krásnou ZOO. Trávili jsme společné večery na bowlingu, kulečníku, ping- pongu nebo jen u společenských her.

V neděli dopoledne jsme se rozloučili, oba autobusy vyrazily směr domov a budeme se těšit na léto na Viru

Mgr. Martin Flekal

Vedoucí pobytu